CTR Score


Composição em Tempo Real

Real-Time Composition

Kompozycja w Czasie Realnym
Przeglądasz Oś Czasu, konstruowaną od 13 września 2021 roku przez grupę 29 międzynarodowych artystek i artystów. Powyższego dnia rozpoczął się trzymiesięczny okres pracy w ramach PACAP5 - Advanced Program of Creation in Performing Arts w Forum Dança w Lizbonie. Prowadzimy wspólne badania artystyczne w odniesieniu do metody Composição em Tempo Real (Kompozycji w Czasie Realnym), stworzonej przez portugalskiego choreografa fali Nova Dança Portuguesa -  João Fiadeiro oraz grupę RE.AL, współpracujących z nim artystek i artystów.

Chciałybyśmy/Chcielibyśmy zaproponować, abyś wybrał/a jeden element z Osi Czasu, powyższego zbioru, dokumentującego naszą aktywność, który najbardziej przykuł Twoją uwagę. Może to być zdjęcie, fragment tekstu lub wideo. 

Następnie spróbuj znaleźć albo stworzyć zdjęcie lub fragment tekstu, który najpełniej i najbardziej precyzyjnie jest w stanie wyrazić wybrany przez Ciebie z Osi Czasu element.

Nie chodzi o opis, ale o przetłumaczenie treści, która przykuła Twoją uwagę.


Translation, transduction of the affect // Przetłumaczenie, transdukcja afektu.

Wybrałaś/eś zdjęcie lub fragment wideo - odpowiedz  w formie fragmentu tekstu - jednej frazy.

Wybrałaś/eś fragment tekstu - odpowiedz w formie zdjęcia bądź fragmentu wideo.


Używając formularza prześlij do nas zarówno wybrany element (wskazując w treści wiadomości jego lokalizację na Osi Czasu), jak i Twoją odpowiedź - załączając zdjęcie lub wpisując frazę w treści wiadomości.

Umieścimy ją na Osi Czasu jako element dokumentacji procesu.

Daj nam znać wpisując w treści wiadomości czy chciałabyś/chciałbyś pozostać anoniomowy/a czy mamy umieścić Twoje “Imię i Nazwisko” obok publikowanego materiału. W razie jakichkolwiek innych pytań pozostajemy do dyspozycji.


Have a nice transduction experience!

PACAP5 Team

(PACAPetes)